Витяг з протоколу засідання виконавчого комітету Верхньодніпровської міської ради
опубліковано 30 квітня 2019 року о 16:32

Витяг з протоколу засідання 

виконавчого комітету Верхньодніпровської міської ради

 

м. Верхньодніпровськ                                                                    «30» жовтня 2019 року

 

Присутні:

1. Калініченко Л. В. – член виконкому та головуючий на засіданні, Верхньодніпровський міський голова;

2. Чумаченко В. М. – член виконкому, секретар Верхньодніпровської міської ради;

3. Вінокурова М. А. – член виконкому та секретар протоколу, керуюча справами виконавчого комітету Верхньодніпровської міської ради;

4. Лихолат Р.А. – член виконкому, заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства;

5. Редько О.В. – член виконкому, в. о. старости Першотравенського старостинського округу;

6. Максимова В. М. – члени виконкому, начальник відділу з питань фінансів та звітності, бухгалтерського обліку та економічного планування Верхньодніпровської міської ради;

7. Голик С.Г. - члени виконкому, начальник Відділу з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, комунальної власності, торгівлі та інфраструктури Верхньодніпровської міської ради;

8. Сєргєєва С.В. – член виконкому, начальник Відділу з гуманітарних питань Верхньодніпровської міської ради;

9. Галушка С.М. – депутат Верхньодніпрвоської міської ради, голова постійної депутатської комісії з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту;

10. Ляшенко А.П. - депутат Верхньодніпрвоської міської ради, член постійної депутатської комісії з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту;

11. Зелений В.М. - депутат Верхньодніпрвоської міської ради, член постійної депутатської комісії з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту;

12. Яковенко Я.В. – депутат Верхньодніпровської міської ради;

13. Чернік Т.А. – депутат Верхньодніпровської міської ради;

14. Слаква Д.В. – в.о. начальника КП «Житловик» ВРР»;

15. Налапко А.М. – головний бухгалтер КП «Житьловик» ВРР»;

16. Макаренко А.П. – головний економіст КП «Житловик» ВРР».

 

Черга дня:

  • Розгляд питання щодо забезпечення організації благоустрою міста

……


По питанню №1:

Слухали: 

  • Калініченка Л.В., який оголосив про проведення засідання виконавчого комітету Верхньодніпровської міської ради за участю депутатської комісії з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту, в зв’язку з критичним санітарним станом міста, виникненням стихійних звалищ опалого листя та обрізаного гілля дерев, внаслідок незадовільного стану організації благоустрою міста Комунальним підприємством «Житловик» Верхньодніпровської районної ради» та неналежним виконанням даним підприємством, як балансоутримувачем об’єктів міського благоустрою, покладених на нього обов’язків. Крім того, останнім часом відбувається розповсюдження недостовірної інформації в ЗМІ та соцмережах, щодо недофінансування Верхньодніпровською міською радою КП «Житловик» ВРР», заходів з благоустрою міста та перешкоджання його роботі. Також, міський голова Калініченко Л.В. звернувся до начальника КП «Житловик» ВРР» Слакви Д.В., щодо надання пояснень з приводу незадовільного стану організації благоустрою міста.
  •  Слакву Д.В., який повідомив, що КП «Житловик» ВРР» не має можливості забезпечити своєчасну організацію благоустрою міста та вивезення твердих побутових відходів, в зв’язку з вкрай незадовільним технічним станом спецтехніки, що задіяна в такому процесі, така техніка потребує капітального ремонту, автошини та акумулятори потребують заміни.
  • Яковенка Я.В., який підтвердив надходження чисельних скарг на адресу Верхньодніпровської районної ради від КП «Житловик» ВРР», щодо критичного стану та потреб даного підприємства, крім того повідомив про чисельні скарги від мешканців міста, що надходили до нього, як до депутата міської ради, щодо незадовільного санітарного стану міста та бездіяльності міської ради.
  • Калініченка Л.В., який наголосив, що  засновником КП «Житловик» ВРР» є Верхньодніпровська районна рада, спецтехніка, яка задіяна в процесі благоустрою міста та вивезенні твердих побутових відходів, є також районною комунальною власністю. Останні три роки, районна рада відсторонилась від вирішення проблем власного комунального підприємства - КП «Житловик» ВРР», не виділяє кошти на утримання та ремонт власної спецтехніки, поклавши всю відповідальність за стан КП «Житловик» ВРР», в тому числі за свою бездіяльність, як засновника даного підприємства, на Верхньодніпровську міську раду. В той же час, міська рада в повному обсязі та своєчасно проводить фінансування заходів з благоустрою міста, заборгованості перед КП «Житловик» ВРР» за проведену ним роботу не має. Крім того, міська рада фінансує ремонт спецтехніки, задіяної в процесі благоустрою міста та вивезенні твердих побутових відходів, але тільки поточний, оскільки на законодавчому рівні, не має можливості здійснювати фінансування капітального ремонту такої спецтехніки – майна районної ради. Таким чином, відповідно до законодавства, фінансування проведення каміпального ремонту спецтехніки  КП «Житловик» ВРР» є повноваженнями та обов’язком Верхньодніпровської районної ради, як засновника даного підприємства і питання неналежного технічного стану спецтехніки  КП «Житловик» ВРР» є великим запитанням до Верхньодніпровської районної ради.
  • Яковенка Я.В., який зауважив, що така спецтехніка використовується для благоустрою міста та вивезення відходів на території міста, тому міська рада має забезпечувати належний технічний стан такої спецтехніки.
  • Калініченка Л.В., повідомив, що з метою забезпечення належного благоустрою міста та його санітарної очистки, вжиття своєчасних заходів з утримання спецтехніки в належному технічному стані, а також можливістю фінансування заходів з капітального ремонту такої техніки, міською радою протягом 2015-2016 роках ініційовано та забезпечено виконання процедури приймання-передачі від районної ради комунального майна, що задіяне в процесі благоустрою міста, вивезенні твердих побутових відходів та наданні інших житлово-комунальних послуг КП «Житловик» ВРР». Але, незважаючи, що прийняті всі процедурні рішення як Верхньодніпровською міською радою, так і Верхньодніпровською районною радою, відповідні акти приймання-передачі майна, що підготовлені міською радою та направлені до районної ради, досих пір знаходяться на підписанні в районній раді. Тому, враховуючи, що спецтехніка, що задіяна в процесі благоустрою міста та вивезенні твердих побутових відходів, є районною комунальною власністю, саме районна рада має приймати безпосередню участь в процесі забезпечення належного технічного стану такої спецтехніки. Крім того, зазначена спецтехніка використовується КП «Житловик» ВРР» не тільки задля благоустрою міста та його санітарної очистки, а залучається КП «Житловик» ВРР» також і до іншої підрядної роботи.
  • Зеленого В.М., який наголосив, що до вирішення проблем  КП «Житловик» ВРР» потрібно залучати Верхньодніпровську районну раду, звертатись до неї та задавати запитання щодо її бездіяльності.
  • Слакву Д.В., який повідомив, що КП «Житловик» ВРР» неодноразово письмово зверталось як до Верхньодніпровської районної ради, як до засновника підприємства, так і до Верхньодніпровської райдержадміністрації, з приводу надання фінансової допомоги для проведення ремонту спецтехніки, але такі зверення залишились без відповідей та реагування.
  • Лихолата Р.А., який зазначив, що міською радою перераховані кошти КП «Житловик» ВРР» задля придбання матеріалів, для проведення поточного ремонту спецтехніки, але підприємством такі кошти не освоєні.
  • Слакву Д.В., який повідомив, що підприємством проводиться відповідна робота та ведеться перемови зі суб’єктами господарювання, які можуть продати необхідні матеріали, тому зазначені кошти бутуть освоєні і відповідно, матеріали будуть придбані в найближчий час.
  • Ляшенка А.П., який задав запитання КП «Житловик» ВРР», а саме, якою складовою в організації роботи підприємства є сфера благоустрою міста, тобто виконання робіт та послуг за рахунок коштів міського бюджету.
  • Слакву Д.В., який повідомив, що така частка в роботі підприємства становить 60%. До інших складових належать: вивезення твердих побутових відходів, обслуговування житла, ритуальні послуги та надання послуг особам за індивідуальним замовленням.
  • Ляшенка А.П., який задав запитання КП «Житловик» ВРР», який відсоток оплати житлово-комунальних послуг серед населення.
  • Макаренко А.П., яка повідомила, що населення сплачує близько 60 відсотків за надані ним житлово-комунальні послуги. В судовому порядку стягнення заборгованості є проблематичним, але підприємством проводиться відповідна робота з боржниками. В той же час,  ситуація по відшкодуванню заборгованості за надані житлово-комунальні послуги не вирішується.
  • Слакву Д.В., який наголосив, що значна частина населення, взагалі не вважає за потрібне сплачувати за вивезення сміття, натомість розміщує як побутові відходи, так і опале листя та обрізані гілля дерев у невідведених місцях, утворюючі стихійні звалища.
  • Калініченка Л.В., який зазначи, що дійсно серед населення відбувається зниження рівня культури в сфері поводження з відходами. Населення, вимагаючи від влади «чистого» міста,  саме ж утворює стихійні звалища.  Але, необхідно, зусиллями всіх, як міської ради та її депутатського корпусу, так і КП «Житловик» ВРР», проводити відповідну роз’яснювальну та попереджувальну роботу з населенням. Також, потрібно посилити роботу інпектора з питань благоустрою КП «Житловик» ВРР» та дільничних інспекторів Верхньодніпровського відділу поліції, щодо виявлення правопорушників, які утворюють стихійні звалища та складання відповідних адміністративних протоколів, задля розгляду таких справ адміністративною комісією міської ради та притягнення правопорушників до адміністративної відповідальності.
  • Зеленого В.М., який задав запитання КП «Житловик» ВРР», а саме, чи в повному обсязі міська рада розраховується з підприємством.
  • Налапко А.М., яка повідомила, що міська рада не має заборгованості перед КП «Житловик» ВРР», за виконані заходи з благоустрою міста.
  • Калініченка Л.В., який вніс пропозицію, організувати роботу КП «Житловик» ВРР» та міської ради, шляхом надання підприємству конкретних завдань з благоустрою міста на два дні роботи, виконання яких будуть невідкладно перевірятись та прийматись Відділом з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, комунальної власності, торгівлі та інфраструктури Верхньодніпровської міської ради. Крім того, доручив КП «Житловик» ВРР», невідкладно підготувати міській раді інформацію, щодо фінансової потреби за для підготовки спецтехніки до зими.
  • Слакву Д.В., який підтримав таку пропозицію міського голови.
  • Калініченка Л.В., який наголосив, що вкрай незадовільним є стан сміттєзвалища та необхідно посилити роботу щодо його упорядкування. Враховуючи, що сміттєзвалище, яке обслуговується КП «Житловик» ВРР», розміщене поза межами міста, КП «Житловик» ВРР» має продовжити роботу у виготовлені паспорту сміттєзвалища, залучивши до цього процесу як Верхньодніпровську районну раду, так і Верхньодніпровську райдержадміністрацію, оскільки міська рада, яка була ініціатором виготовлення паспорту сміттєзвалища та декілька років тому виділила відповідні кошти до районного бюджету, провела всю підготовчу роботу з даного питання.  
  • Зеленого В.М., який зазначив, що до процесу вивезення твердих побутових відходів потрібно залучати представників приватного бізнесу.
  • Вінокурову М.А., яка повідомила, що виконавцем послуг з виведення побутових відходів, відповідно до вимог законодавства, має бути спеціалізований суб’єкт господарювання.
  • Ляшенка А.П., який наголосив, що внаслідок залучення представників приватного бізнесу до процесу вивезення побутових відходів, працівники КП «Житловик» ВРР», а це мешканці міста, залишаться без роботи. Тому потрібно, в першу чергу створити умови задля безперебійної роботи КП «Житловик» ВРР», безпосередньо залучивши до цього процесу Верхньодніпровську районну раду.
  • Калініченка Л.В., який надав доручення КП «Житловик» ВРР», направити міській раді копії всіх звернень підприємства, що були ним направлені на адресу Верхньодніпровської районної ради, з приводу незадовільного технічного стану спецтехніки та потреби у фінансуванні робіт на проведення капітального ремонту такої техніки. Крім того, надав доручення Лихолату Р.А. та Вінокуровій М.А., щодо остаточного вирішення питання  прийняття в комунальну власність майна, що задіяне в благоустрої міста.

 

…..

 

Верхньодніпровський 

міський голова                                                                              Л. Калініченко

   

Керуюча справами виконавчого комітету

Верхньодніпровської міської ради                                                       М. А. Вінокурова

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux