“Для мене честь – вручити сьогодні Охтирці почесну відзнаку міста-героя, міста-захисника, міста-переможця. На Сумщині, у нашій Охтирці, ми вшановуємо справжню козацьку хоробрість і незламність наших людей – наших героїв, усіх українців та українок”, - написав він.
За словами Президента, в Охтирці вшановують “тих, хто бився тут за своє місто, за свою землю й тим самим за всю нашу державу – державу Україна. Тих, хто знищував російські колони тут і тим самим ламав увесь ворожий задум проти України, проти українського народу. Тих, хто допомагав одне одному в Охтирці, у сусідніх містах, містечках, селищах навесні минулого року й тим самим відвоював у ворога час для багатьох українських весен. Вільних весен!”.
В Офісі Президента додали, що Зеленський взяв участь у заходах з нагоди річниці героїчної оборони Охтирки.
Зеленський зазначив, що Охтирка пережила важкі втрати й жорстокі ворожі удари, коли російські загарбники били з авіації по житлових кварталах, обстрілювали з реактивної артилерії дитсадок та іншу цивільну інфраструктуру і забирали життя людей.
Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх, хто віддав життя за незалежність України. Були поіменно згадані військовослужбовці та цивільні, які загинули під час оборони Охтирки.
Глава держави наголосив, що впевненість у перемозі України складається з героїзму багатьох громадян, багатьох міст-героїв, які не скорилися загарбнику й боролися за волю та Україну.
На переконання Зеленського, у боях за Охтирку та всю Сумщину українці виборювали захист і для інших міст, зокрема для Харкова та Києва. “Для мене велика честь – вручити сьогодні Охтирці почесну відзнаку міста-героя, міста-захисника, міста-переможця", – сказав він.
В Офісі Президента додали, що Зеленський взяв участь у заходах з нагоди річниці героїчної оборони Охтирки.
Зеленський зазначив, що Охтирка пережила важкі втрати й жорстокі ворожі удари, коли російські загарбники били з авіації по житлових кварталах, обстрілювали з реактивної артилерії дитсадок та іншу цивільну інфраструктуру і забирали життя людей.
Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх, хто віддав життя за незалежність України. Були поіменно згадані військовослужбовці та цивільні, які загинули під час оборони Охтирки.
Глава держави наголосив, що впевненість у перемозі України складається з героїзму багатьох громадян, багатьох міст-героїв, які не скорилися загарбнику й боролися за волю та Україну.
На переконання Зеленського, у боях за Охтирку та всю Сумщину українці виборювали захист і для інших міст, зокрема для Харкова та Києва. “Для мене велика честь – вручити сьогодні Охтирці почесну відзнаку міста-героя, міста-захисника, міста-переможця", – сказав він.