Податкова служба продовжує політику відкритості та прозорості у своїй діяльності та використовує результативні формати співпраці з платниками.
Задля якісної та оперативної комунікації з бізнес-спільнотою і громадськістю у Дніпропетровській області працює Комунікаційна податкова платформа. Ця платформа активізує співпрацю державного органу з платниками.
Комунікатори – фахівці Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС), які координують роботу Комунікаційної податкової платформи регіону, забезпечують ефективний зворотній зв’язок між платниками і податковою службою області.
Нагадуємо, що на базі ГУ ДПС створена електронна скринька Комунікаційної податкової платформи за адресою dp.ikc@tax.gov.ua.
На цю скриньку представники бізнесу та громадськості можуть звернутись до ГУ ДПС з нагальними питаннями стосовно податкового та іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на органи ДПС, а також з пропозиціями щодо необхідності проведення певних заходів за визначеною тематикою.
У зверненнях платники в обов’язковому порядку зазначають інформацію (номер телефону для контакту, e-mail тощо) для зворотнього зв’язку – надання відповідей або інформації про проведення запланованого заходу.
За результатами розгляду таких звернень, за потребою заявників, ГУ ДПС плануються комунікації з платниками у різних форматах (зустрічі, засідання «круглих столів», семінари тощо), у тому числі і в режимі онлайн.
Податкова служба зацікавлена в інформаційних контактах з бізнес-спільнотою та громадськістю. Саме тому такий інструмент взаємодії, як Комунікаційна податкова платформа, надає змогу платникам податків оперативно вирішувати актуальні питання у діалозі з податківцями.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (Кам’янський регіон) нагадує, що фізичні особи – громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, зобов'язані до 01.08.2023 сплатити суму податку на доходи фізичних осіб і військового збору, визначену в податковій декларації про майновий стан і доходи.
Свої податкові зобов’язання такі особи сплачують за кодами бюджетної класифікації:
«11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;
«11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (Кам’янський регіон) інформує.
Пошук чеків, виданих програмним реєстратором розрахункових операцій (ПРРО), можна здійснити за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check.
При цьому чеки, видані ПРРО в режимі онлайн, доступні для пошуку відразу після реєстрації їх на фіскальному сервері, тобто одразу після завершення розрахунку між покупцем і продавцем.
Чеки, видані ПРРО в режимі офлайн доступні для перегляду після того як вони будуть передані ПРРО до СОД РРО (Cистеми обліку даних РРО).
Протягом першого півріччя 2023 року до державного бюджету платниками Дніпропетровщини спрямовано понад 6 млрд грн податку на додану вартість. Це більше ніж за підсумками відповідного періоду 2022 року на понад 1,7 млрд грн, або на 39,2 відсотки. Про це повідомила керівник податкової служби Дніпропетровщини Наталя Федаш.
Дякуємо платникам за відповідальність і сумлінну сплату податків!
Очільниця Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадала, що 08.07.2023 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 02 червня 2023 року № 574, якою внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (із змінами) та затверджених нею порядків.
Отже, з цієї дати запрацювали нововведення до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
У січні – червні 2023 року до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло понад 19 млн грн збору за місця для паркування транспортних засобів. Надходження збільшились у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року на понад 11,5 млн грн, або на 153,5 відсотків.
Звертаємо увагу, що на вебпорталі ДПС України за посиланням http://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/zbir-za-mistsya-dlya-parkuvannya-transportnih-zasobiv/podatkova-zvitnist/forma/676490.html розміщені Податкова декларація збору за місця для паркування транспортних засобів та Додаток до Податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів.
Проведено засідання комітету за галузевою ознакою «Аграрний бізнес» Громадської ради при Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) повідомляє, що сьогодні, 18 липня 2023 року, відбулося засідання комітету за галузевою ознакою «Аграрний бізнес» Громадської ради при Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області за участі заступника начальника ГУ ДПС Валерія Леонова.
Під час засідання розглядались питання щодо оподаткування земельних ділянок, що перебувають у консервації, для платників єдиного податку четвертої групи відповідно до норм Закону України від 11 квітня 2023 року № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно».
Крім того, присутніх проінформували про оновлений порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 02 червня 2023 року № 574 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1165».
ДПС продовжує роботу над відновленням роботи ДПІ, які знаходяться на деокупованих територіях, та надання послуг, у тому числі реєстрації громадян у Державному реєстрі фізичних осіб (ДРФО).
«За підтримки міжнародного партнера EU4PFM оновлено обладнання, що дозволяє забезпечити стабільну роботу ДРФО та його стійкість до можливих загроз», – зазначила заступник Голови ДПС з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Наталія Калєніченко.
ДРФО є однією з основних ІКС ДПС, пріоритетним електронним інформаційним ресурсом України, який взаємодіє з державними реєстрами та інформаційними системами 18 державних органів (понад 40 наборів даних).
Тільки за даними Мінцифри ДРФО опрацьовано 1,2 млрд запитів із 3 млрд обмінів даних на платформі електронного обміну «Трембіта».
Модернізація апаратного комплексу ДРФО завдяки міжнародним партнерам дає можливість безперебійно, системно надавати послуги та сервіси громадянам в умовах воєнного стану.
Працюємо разом на перемогу!
Трудові відносини – важливий вектор роботи Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.
Молоде покоління сьогодні амбітне і обирає для себе роботу, яка гідно оплачується. При цьому, молодь має розуміти, що офіційне працевлаштування – це їх гарантія. А роботодавець повинен гідно оцінювати молодих працівників, адже за ними – майбутнє.
Важливо, щоб юнаки та дівчата знали і розуміли, що вони мають, як обов’язки перед роботодавцем, так і права. Оскільки офіційне працевлаштування – це не лише у майбутньому пенсія, це і своєчасна виплата заробітної плати, і надання відпусток та вихідних.
Тому офіційне працевлаштування має певні переваги, а саме:
- гарантовану виплату заробітної плати, не менше мінімальної;
- окрему оплату понаднормових годин;
- окрему оплату роботи в нічний час;
- законні вихідні;
- оплачувані лікарняні;
- гарантований термін відпустки, який оплачується.
Якщо роботодавцю не одразу зрозуміло, чи підходить йому новий робітник, він має можливість заключити з таким працівником строковий трудовий договір (на два тижні чи місяць).
За цей період і роботодавець з’ясує, чи підходить йому працівник, і працівник – чи підходить йому робота.
Важливо зазначити, якщо роботодавець офіційно не оформлює трудові відносини, працівник може звернутися до контролюючого органу, повідомити про порушення і обрати іншого роботодавця.
Адже кожен працюючий несе за себе відповідальність.
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що виробники сільськогосподарської продукції, які для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств відмовилися від застосування «особливого» річного періоду (з 1 липня минулого звітного року по 30 червня поточного звітного року), починаючи з 1 січня поточного року, визначають податковий (звітний) період за загальними правилами, передбаченими для платників податку на прибуток підприємств.
При цьому за період з 1 липня по 31 грудня минулого звітного року виробник сільськогосподарської продукції має подати окрему Податкову декларацію податку на прибуток підприємств (далі – Податкова декларація) у строки, встановлені для річного звітного (податкового) періоду, тобто протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, разом з відповідною річною фінансовою звітністю.
Щодо подальшого визначення податкових (звітних) періодів, якщо річний дохід виробників сільськогосподарської продукції від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за весь попередній річний звітний період перевищує 40 мільйонів гривень, то, починаючи з 1 січня поточного звітного року, податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік.
Якщо такий дохід не перевищує 40 мільйонів гривень, то такі виробники сільськогосподарської продукції – платники податку на прибуток застосовують річний податковий (звітний) період, який починається з 1 січня по 31 грудня поточного звітного року.
Крім того, у випадку прийняття рішень платником податку на прибуток підприємств, що є виробником сільськогосподарської продукції, щодо зміни податкових (звітних) періодів для звітування такому платнику податку на прибуток необхідно повідомити контролюючий орган про такі рішення, надавши відповідні пояснення до Податкової декларації з цього податку.
ДПС викрито схему видачі імітованих фіскальних чеків, яку порушники застосовують для приховування реальних виторгів
Державна податкова служба України на постійній основі здійснює контроль за дотриманням вимог законодавства щодо використання реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та програмних РРО суб’єктами господарювання, які проводять розрахункові операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Так, за результатами аналізу наявної податкової інформації щодо суб’єктів господарювання, які проводять розрахункові операції із застосуванням РРО та програмних РРО, встановлено низку суб’єктів господарювання, які здійснюють незаконну діяльність, зокрема, використовують програмне забезпечення із спеціальними прихованими функціями, що дозволяє маніпулювати загальним обсягом проведених розрахункових операцій та спотворювати інформацію в розрахункових документах та фіскальних звітних чеках.
За результатами контрольно-перевірочних заходів підтверджено організацію окремими платниками податків схеми реалізації товарів через програмні РРО та РРО із використанням програмного забезпечення, яке дозволяє приховувати реальні виторги для отримання незаконних прибутків.
Так, фахівцями ГУ ДПС у м. Києві виявлено мережу магазинів, у якій при продажу товару за готівку видавалися чеки, що імітують фіскальні, створені за допомогою традиційного РРО із зазначенням всіх необхідних реквізитів оригінальних чеків (фіскальний номер РРО, заводський номер РРО тощо), що належать зареєстрованому в ДПС РРО. При цьому інформація про такі операції не надсилалась до Системи обліку даних РРО.
За ініціативи ДПС у червні – липні 2023 року працівниками територіального підрозділу податкового аудиту у м. Києві організовано та проведено 7 фактичних перевірок мережі магазинів на території столиці України.
Як приклад, у ході проведення фактичної перевірки одного з магазинів вказаної мережі податківцями виявлено та задокументовано проведення готівкових розрахункових операцій при продажу товарів, у т. ч. підакцизних, без застосування фіскалізованого РРО з видачею спотворених розрахункових документів на загальну суму понад 6,3 млн гривень.
За результатами здійснених контрольно-перевірочних заходів платником податків у мережі магазинів збільшено показники середньодобового виторгу на 23 відс., при цьому середньодобові готівкові розрахунки зросли в 10-15 разів.
Крім того, за ініціативи ДПС працівниками податкового аудиту ГУ ДПС у м. Харкові встановлено фізичну особу – підприємця, що здійснює господарські операції та використовує схожу схему приховування доходів від оподаткування.
Такі незаконні дії платника податків дають підстави зробити висновки, що програмний РРО, який використовується суб’єктом господарювання, дозволяє ухилятись від належного обліку і сплати податків.
Відповідна інформація щодо таких суб’єктів господарювання, які спотворюють податкову інформацію, що передається від РРО та програмних РРО до ДПС, буде направлена до правоохоронних органів для надання правової оцінки таким діям та організації відповідних заходів.
Наразі під час війни для країни важлива кожна сплачена в бюджет гривня.
ДПС вдячна сумлінним споживачам за своєчасну реакцію на можливі порушення, що вчиняються несумлінними платниками податків при проведенні ними розрахункових операцій.
Звертаємо увагу покупців, що наразі на вебпорталі ДПС у розділі «Е-сервіси» функціонує пошуковий сервіс «Пошук фіскального чека», що розміщений за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check. Сервіс дозволяє здійснити пошук чека РРО/ПРРО, перевірити його справжність та припинити незаконну діяльність окремих торгівців.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (Кам’янський регіон) повідомляє, що
19 липня 2023 року, середа, останній день сплати за ІІ кв. п. р.:
- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами – підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та членами фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах;
- авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування.
З початку 2023 року до місцевих бюджетів Дніпропетровської області надійшло майже 14 млрд грн податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Надходження виросли у порівнянні з 2022 роком на понад 2,6 млрд грн, або майже на 24 відсотки. Про це повідомила в. о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Наталя Федаш.
Як зазначила очільниця податкової служби Дніпропетровщини, від наповнення місцевих бюджетів залежить і допомога армії, і підтримка населення, і ліквідація наслідків вторгнення. Щоб підтримувати економіку в умовах воєнного стану, там, де це можливо, громада повинна бути зацікавлена у легальному функціонуванні на її території як підприємницької діяльності, так і бюджетних установ та організацій. І не лише для того, щоб мешканці громади отримували заробітну плату та могли забезпечити себе, а й для того, щоб роботодавці сплачували податки з заробітної плати своїх працівників.
При цьому, основне джерело коштів, які може використовувати кожна громада для власного розвитку, – це податок на доходи фізичних осіб. І будь-які виплати «в конверті» означають, що податок на такі доходи не сплачується, а отже – місцеві бюджети залишаються без поповнення. А наскільки наповнені місцеві бюджети – настільки громади можуть функціонувати, розвиватися та надавати допомогу.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (Кам’янський регіон) інформує, що наказом Міністерства фінансів України від 09.05.2023 № 239 (зареєстровано в Міністерстві юстиції 22.06.2023 за № 1037/40093) (далі – Наказ № 239) внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 28.09.2015 № 841 «Про затвердження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання».
Наказом № 239 затверджено:
- форми Звіту про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт;
- Порядок складання Звіту про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт.
Наказ № 239 опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 13.07.2023 № 61 і він набув чинності з дня його офіційного опублікування.
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що 08.07.2023 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 02 червня 2023 року № 574 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1165» (далі – Постанова № 574).
З урахуванням змін, внесених Постановою № 574, якщо платника ПДВ включено до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, то враховані таблиці даних платника ПДВ як ознака безумовної реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН ) не застосовуються.
У разі виключення платника ПДВ з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, поновлюється застосування врахованих таблиць даних платника ПДВ як ознаки безумовної реєстрації ПН/РК в ЄРПН.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (Кам’янський регіон) нагадує, що з 01 липня 2023 року платники під час сплати податкових платежів та єдиного внеску при заповненні реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції користуються вимогами Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення (наказ Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148).
З метою надання можливості виконання платниками своїх обов’язків щодо сплати податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у разі, якщо надавач платіжних послуг не забезпечив розробку програмного забезпечення в частині використання платниками структурованого формату реквізиту «Призначення платежу», таким платникам збережена можливість використання реквізиту «Призначення платежу» в старому форматі (неструктурованому).
Для цього такі надавачі платіжних послуг повинні в найкоротший термін проінформувати своїх клієнтів щодо формату використання ними реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції.
Також, звертаємо увагу платників, які під час сплати податкових платежів та єдиного внеску використовують структурований формат реквізиту «Призначення платежу», що при занесенні даних про «Код виду сплати» та «Додаткову інформацію запису» потрібно використовувати виключно наявні поля платіжної інструкції, а саме поле «Код виду сплати» та поле «Додаткова інформація запису».
Протягом січня – червня 2023 року до місцевих бюджетів Дніпропетровської області надійшло понад 402,6 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. У порівнянні з минулорічним показником надходження виросли на понад 132,8 млн грн, або на 49,2 відсотків.
Висловлюємо подяку платникам, які підтримують економічний фронт нашої держави!
Нагадуємо, що відповідно до п.п. 69.22 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України не нараховують та не сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зокрема за знищені об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, на підставі даних Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України (далі – Реєстр майна):
- фізичні особи за 2021 рік та наступні податкові (звітні) періоди – за об’єкти, дані про знищення яких внесені до Реєстру майна;
- юридичні особи – за 2022 рік та наступні податкові (звітні) періоди – за об’єкти, дані про знищення яких внесені до Реєстру майна.
З початку 2023 року до державного бюджету від платників Дніпропетровської області надійшло понад 1,7 млрд грн податку на прибуток підприємств. За словами в. о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Наталі Федаш, у порівнянні з 2022 роком надходження збільшились на понад 334,5 млн грн, або майже на 24 відсотки.
«Дякуємо платникам за фінансову підтримку нашої держави! Перемога є кропіткою працею і військових, і кожного громадянина України. Виконуючи на своєму місці свою роботу, ми наближаємо нашу перемогу. А підтримка економіки під час воєнного стану має вирішальне значення для забезпечення життєздатності країни», - зазначила Наталя Федаш.
Очільниця податкової служби Дніпропетровщини нагадала, що фінансова звітність або звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), що подаються відповідно до п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку) та її невід’ємною частиною.
Засновник бухгалтерії Лука Пачолі казав, що успіх справи складається, зокрема, з вміння вірно вести книги та швидко рахувати. Тож зрозуміло, що фінансовий тріумф у бізнесі досягається завдяки компетентному бухгалтеру.
Сьогодні, 14.07.2023, керівництво Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) привітало бухгалтерів та аудиторів – членів Громадської ради при ГУ ДПС з нагоди відзначення їх професійного свята – Дня бухгалтера та аудитора.
На заході очільниця податкової служби області вручила майстрам бухгалтерського обліку і рахівництва похвальні листи за плідну співпрацю та активну громадянську позицію як членів Громадської ради при ГУ ДПС.
«Дякую за професійний внесок в загальнодержавну справу. Бухгалтер – це особлива професія. Вона визначається найвищими моральними критеріями – порядністю, чесністю, принциповістю, законністю. Тому і Ви – люди незвичайні, закохані у досконалу магію цифр. Хай Ваше життя буде наповнене успіхами, позитивними емоціями, новими досягненнями!» – відзначила Федаш Наталя у своїй вітальній промові.
Потужна синергія податківців та платників дозволить забезпечити економічну стійкість нашої держави.
Працюємо щодня, разом! Віримо в Перемогу!
Для зручності та допомоги платникам податків при складанні податкової звітності Державна податкова служба України розробила відеоролик «Відображення в податковій декларації з податку на прибуток підприємств сум авансових внесків з пунктів обміну іноземних валют».
Переглянути відеоролик можна тут https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/9626.html.
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (Кам’янський регіон) звертає увагу, що постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Постанова № 1336), затверджений Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі – Перелік № 1336).
Згідно з п. 21 Переліку № 1336 суб’єкти господарювання мають право проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій при наданні ритуальних послуг за умови проведення розрахунків вдома у замовника.
Пунктом 2 Постанови № 1336 передбачено, що для форм і умов проведення діяльності, визначених, зокрема, п. 21 Переліку № 1336, граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій не встановлюється.
Протягом шести місяців 2023 року до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників надійшло понад 3,1 млрд грн плати за землю. Сума надходжень збільшилась порівняно з січнем – червнем 2022 року на понад 901,5 млн грн, або майже на 41 відсоток. На цьому акцентувала увагу очільниця Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Наталя Федаш.
Як зазначила Наталя Федаш, платники плати за землю подають податкову декларацію за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 18.02.2022 № 83. Керівник податкової служби області звернула увагу, якщо платник має земельні ділянки і у власності і в оренді, необхідно пам’ятати, що в одній податковій декларації не допускається обрання одночасно обох видів податкових зобов’язань – «Земельний податок» і «Орендна плата».
Керівник податкової служби Дніпропетровщини нагадала, що для оперативного отримання інформації про норми податкового законодавства, в податковій службі діє комунікаційна податкова платформа і телефонні номери «гарячої лінії», за допомогою яких платник має можливість отримати фахові відповіді на запитання, що належать до компетенції контролюючих органів.
Комунікація податкової служби області та громадськості набирає обертів. За зверненням на комунікаційну податкову платформу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) від представників благодійної організації податківцями проведено семінар на тему «Право на отримання податкової знижки».
Заступник начальника ГУ ДПС Леонов Валерій привітав учасників зустрічі та акцентував увагу на тому, що податкова служба області завжди готова приєднатися до ініціатив громадськості, розгляду кейсів, надання роз’яснювальної допомоги та інформаційної підтримки платників.
Інформаційно наповнено та конструктивно провідні фахівці ГУ ДПС надали не лише роз’яснення, а й практичну допомогу учасникам семінару. Бо мета таких заходів, щоб кожен платник отримав чітке розуміння обговорюваної тематики.
Маєте питання до податкової Дніпропетровщини? Хочете оперативно отримати на них відповіді?
Звертайтесь на комунікаційну податкову платформу ГУ ДПС (dp.ikc@tax.gov.ua)!
Правила корпоративної культури Державної податкової служби України затвердила в. о. Голови ДПС Тетяна Кірієнко. Формування Правил відбулося за результатами проведеного опитування працівників і обговорення у структурних підрозділах апарату та територіальних органах ДПС.
Правила розроблені з метою формування в органах ДПС сучасної корпоративної культури – певної системи норм, правил, цінностей, етичних стандартів, що поділяються усіма працівниками Служби. Впливають на якість роботи та мотивацію співробітників, їх ставлення до покладених обов’язків, характер особистісних та виробничих відносин, оскільки допомагають розвивати в співробітниках почуття ідентичності, відповідальності, відчуття соціального захисту, а також привабливість ДПС як роботодавця.
Також Правила корпоративної культури Державної податкової служби України покликані сприяти реалізації місії ДПС.
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що 11.07.2023 набрав чинності Закон України від 16 грудня 2021 року № 1978-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» (далі – Закон № 1978), яким внесено зміни, зокрема, до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».
Пунктом 4 розд. II «Прикінцеві положення» Закону № 1978 встановлено, що тютюнові вироби, електронні сигарети, рідини, що використовуються в електронних сигаретах, а також пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, введені в обіг до набрання чинності відповідними положеннями Закону № 1978, знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання, але не довше дванадцяти місяців з дня набрання чинності Законом № 1978.
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що з 01.07.2023 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 19 червня 2023 року № 618 «Деякі питання маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах» (далі – Постанова № 618), відповідно до якої, зокрема затверджено нові зразки марок акцизного податку для:
- алкогольних напоїв вітчизняного та імпортного виробництва;
- тютюнових виробів;
- тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням;
- рідин, що використовуються в електронних сигаретах, вітчизняного та імпортного виробництва.
Постанова № 618 опублікована в офіційному виданні «Урядовий кур'єр» від 21.06.2023 № 123.
Результатом взаємодії представників Головного управління ДПС у Дніпропетровській області та правоохоронних органів Дніпропетровщини в рамках спільних дій, направлених на боротьбу з незаконним обігом тютюнових виробів, є вилучення з початку 2023 року тютюнових виробів у кількості 11,3 тис. пачок на загальну суму 927,9 тис. гривень. В т. ч. у червні 2023 року вилучено 9,7 тис. пачок тютюнових виробів на загальну суму 707,7 тис. гривень.
Спільні дії проводились на території м. Дніпра, м. Кривого Рогу та м. Кам’янського.
Платники, які використовують єдиний рахунок, при заповненні реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції керуються Порядком заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженим наказом Мінфіну від 22.03.2023 № 148.
У разі якщо надавач платіжних послуг до теперішнього часу не забезпечив розробку програмного забезпечення відповідно до вимог зазначеного наказу, то для клієнтів таких банків та небанківських фінансових установ збережена можливість на певний період часу заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції в старому форматі (неструктурованому).
При цьому, надавачі платіжних послуг повинні повідомити своїм клієнтам дату готовності переходу з неструктурованого формату на структурований (по закінченню розробки програмного забезпечення).
Протягом шести місяців п. р. від платників Дніпропетровської області до державного бюджету надійшло понад 4,8 млрд грн податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). У порівнянні з січнем – червнем 2022 року надходження збільшились на понад 973 млн грн, або на 25 відсотків. Про це повідомила в. о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Наталя Федаш.
Як зазначила очільниця податкової служби Дніпропетровщини, легальна праця – це стабільна заробітна плата і впевненість у завтрашньому дні.
«Легальна – означає встановлена законом. Законом, який чітко окреслює обов’язки і права учасників трудових відносин, а також гарантує, що держава буде дбати про їх виконання кожною стороною: і роботодавцем, і працівником. Легальні працівники – це сприятливий мікроклімат у колективі, налагоджена робота всіх учасників трудового процесу, це позитивний імідж і закріплення за таким роботодавцем репутації надійного партнера, що є запорукою ефективного бізнесу. Адже лише при належному ставленні до своїх прав та обов’язків обидві сторони трудових відносин можуть розраховувати на позитивний результат та досягнення поставлених цілей. Дякуємо за роботу в правовому полі!», - зазначила Наталя Федаш.
Сьогодні, 12.07.2023 року, за зверненням фізичної особи на комунікаційну податкову платформу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) у форматі онлайн проведено зустріч з питань отримання реєстраційного номеру облікової картки платника податків для дитини в електронній формі.
У заході прийняв участь заступник начальника ГУ ДПС Валерій Леонов.
Податківці звернули увагу, що для інформаційної підтримки та допомоги платникам при користуванні Електронним кабінетом відкрита приватна частина Електронного кабінету, яка містить режим «Допомога», де розміщено інструкцію користувача з кожного режиму Електронного кабінету.
Вітання дітлахів податківців: юних оригіналів відзначили подарунками
До Дня податківця України дітлахи працівників податкової служби Дніпропетровщини підготували для батьків оригінальні відеовітання.
В словах – побажаннях було стільки щирості, креативності і відвертості, що неможливо було не відзначити такий відвертий порив, який надав позитивного настрою.
І звісно, кожний з юних оригіналів отримав від податківців подарунок.
Дотримання професійної етики – один з найважливіших принципів роботи органів ДПС
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (Кам’янський регіон) нагадує, що під час виконання своїх службових повноважень працівники органів ДПС зобов’язані неухильно додержуватися загальновизнаних етичних норм поведінки: бути ввічливими у стосунках з громадянами та суб’єктами господарювання, будувати свої відносини з ними на основі довіри, поваги, об’єктивності, справедливості, терпимості, законності. Сервіс ДПС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників органів ДПС.
Жодне повідомлення не залишиться без уваги, адже плідна робота сервісу «Пульс» – це шлях до успішної співпраці громадян та бізнесу з органами ДПС. Номер Контакт-центру ДПС 0800-501-007 (напрямок «5»).
Відділ комунікацій з громадськістю
управління інформаційної взаємодії
Головного управління ДПС
у Дніпропетровській області
(Кам’янський регіон)