Два роки тому, 24 березня 2022 року, Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про присвоєння Миколаєву відзнаки "Місто-герой України".
Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич 24 березня 2024 року зазначив у Telegram, що відзнака "Місто-герой України" насамперед присвячена жителям міста.
"Ми ж називаємо Миколаїв містом Героїв. Містом тих, хто став на захист своїх родин і всієї країни. Містом тих, хто будував блок-пости, робив коктейлі Молотова, став у черги до військкоматів, рятував військових і цивільних, розгортав гуманітарні штаби. Сьогодні той день, коли ми ще раз один одному можемо сказати Дякую!", – йдеться у повідомленні очільника міста.
Що відомо про оборону міста