Традиційно щороку в квітні відзначаються День довкілля та День Землі. Завдяки широкій підтримці громадських організацій, представників органів влади, небайдужих громадян ці свята стали днями активних практичних дій на захист навколишнього середовища. Це є доказом того, що українське суспільство виявляє зацікавленість до розв’язання екологічних проблем та дбає про забезпечення права громадян на безпечне довкілля.
Сьогодні, більше нiж коли-небудь, збереження життя на Землі вимагає від нас почуття загальної відповідальності. Тенденції останніх десятиліть наочно переконують, що сучасний світ опинився на межі катастрофи. Руйнівні урагани, повені, буревії, забруднення повітря, ґрунту та води, винищення величезної кількості представників тваринного та рослинного світу, загрозлива тенденція кліматичних змін – все це говорить про те, що людство постало перед дилемою: або воно змінить своє ставлення до природи або незабаром перестане існувати. Щоб пробудити приспану пильність людства, спонукати його до негайних дій започатковані День Довкілля та День Землі.
У Верхньодніпровській громаді традиційно проводяться заходи із благоустрою територій, зокрема щотижневі «Чисті четверги». З особливою дбалістю містяни й сільські жителі намагаються причепурити території до Великодніх свят.
У 2024 році Великдень припадає на 5 травня, а з 6 по 12 травня проходитимуть поминальні дні, в які більшість громадян роз’їдуться по кладовищах вшанувати пам’ять померлих родичів та привести у належний стан місця їх поховань.
Враховуючи вищевикладене, рекомендуємо до 5 травня, провести благоустрій підпорядкованих територій із залученням підприємств, установ, організацій, населення та здійснити комплекс заходів щодо:
- упорядкування та приведення у належний санітарний стан прибудинкових територій, парків, скверів, дитячих, спортивних та господарських майданчиків, вулиць, доріг, тротуарів;
- висадки зелених насаджень та квітників;
- ліквідації стихійних сміттєзвалищ та упорядкування існуючих;
- очищення від сміття прибережних смуг, Набережної міста;
- приведення в належний стан кладовищ, братських могил, меморіальних комплексів.
А також пропонуємо всім громадянам постійно дбати, берегти та поліпшувати середовище, в якому ми живемо.
Загалом День довкілля дозволяє оцінити стан природного середовища, в якому ми живемо, надають можливість уважніше замислитися над діями, вчинками та майбутніми кроками, які кожен з нас зробить у своєму житті для збереження, відновлення довкілля та з’ясувати свою роль у збереженні нашої планети, її екосистеми і ресурсів.